wszystko o nich

Otwarcie w symboliczny sposób nowego Jedwabnego Szlaku z Azji do Europy.

Otwarcie w symboliczny sposób współczesnego Jedwabnego Szlaku pomiędzy Azją a Europą.

Istotnym sposobem przewozu towarów między Chinami a Europą są ogromne jednostki kontenerowe, mogące równocześnie zmieścić na pokładzie nawet kilkanaście tysięcy tradycyjnych kontenerów. Fracht drogą morską posiada liczne zalety, jest stosunkowo bezpieczny, tani, a dobrze rozwinięta infrastruktura portowa daje duże możliwości obsługi towarów. Lecz jego głównym minusem będzie czas, ponieważ najczęściej na przepłynięcie trasy między portami jest potrzebne ponad trzydzieści dni. Z tego też powodu firmy spedycyjne szukają rozmaitych sposobów na zwiększenie szybkości transportu ładunków, na przykład wykorzystując do tego kolej. Jak pokazuje praktyka, przewóz kontenerów przygotowanymi w odpowiedni sposób pociągami ma duże zalety, jakie przyczyniają się do jeszcze większej jego popularności. W pierwszej kolejności duże znaczenie ma czas, w wielu przypadkach odbiorcy nie będą mogli tak długo oczekiwać na zamówione produkty, więc decydowali się na bardzo drogie paczki lotnicze. Obecnie podróż pociągu między Chinami a Europą będzie trwała co najwyżej kilkanaście dni, a równocześnie będzie o jedną trzecią tańsza od samolotu.

Pierwsze kolejowe połączenia pomiędzy Chinami a Polską powstały już przed trzema laty, jednostki transportowały kontenery na stację w Łodzi, a potem musiały wracać bez ładunku. W bieżącym roku w czerwcu zrobiony został następny ważny krok w wymianie handlowej pomiędzy Europą a Chinami, to znaczy w symboliczny sposób został uruchomiony współczesny Jedwabny Szlak. Symbolem tym był towarowy pociąg który jechał z chińskiego miasta Chengdu do stolicy, wiozący w 22 kontenerach części samochodowe i elektronikę użytkową. Inauguracja w symboliczny sposób współczesnego Jedwabnego Szlaku między Chinami a Europą.
Pociąg wyruszył z początkowej stacji 8 czerwca zeszłego roku i po przebyciu około jedenastu tysięcy kilometrów i dwunastu dniach podróżowania dojechał do Warszawy. Dużo przemawia za tym, że trasa ta będzie chętnie wybierana przez klientów, ze względu na szybkość transportu i niższe koszty. Poza tym firmy z naszego kraju czynią starania, aby kontenery nie wracały puste jak jeszcze niedawno, lecz załadowane naszymi produktami spożywczymi, między innymi owocami, sokami czy wyrobami cukierniczymi. Tym sposobem koszty transportu koleją mogą się sporo zmniejszyć, a to z kolei da jeszcze lepszą konkurencyjność składom kolejowym.

Kontakt

e-mail :
info@spedycjegdyni.eu

telefon :
+ 48 58 732 79 85

Wizyty
Visits today: _
Tłumacz